Aktuelle kurs og konferanser 

 
 

  

Du er her: 

Verktøylinje

Birger Skjellvik overtar i NBF

Publisert 16.06.10 av Svein-Erik Tosterud

Birger Skjellvik (66) går nå inn i stillingen som midlertidig administrerende direktør i Norges Bilbransjeforbund. Han vil styre organisasjonen inntil ny, permanent administrerende direktør er ansatt.

- Vi i styret ønsker å imøtekomme avtroppende administrerende direktørs ønske om å tre tilbake og gå inn i ny stilling i Norsk Luftambulanse AS før ordinær oppsigelsestid utløper. Samtidig ønsker vi kontinuitet i organisasjonen, og ikke minst få tid til et grundig arbeid med ansettelse av ny ledere for organisasjonen, sier visepreseident Cato Leine i NBF.

 

 

 

 

Visepresident Cato Leine (i midten) er godt fornøyd med at Birger Skjellvik (t.v.) trer inn som midlertidig administrerende direktør når Syver Leivestad nå slutter i stillingen.

 

Birger Skjellvik har rundt 40 års fartstid i bilbransjen, og har delt disse årene omtrent likt mellom detaljist- og grossist/importørvirksomhet. Han har opp gjennom årene hatt en rekke fremtredende stillinger i Møller-konsernet, og senere som toppsjef i VAGs virksomhet i Sverige. I en femårsperiode var Skjelvik også president i BIL, bilimportørenes forening, og han har også hatt verv i NBF sentralt. I noen år var han også leder av Oslo og Omegn Bilbransjeforening, den største lokalforeningen i NBF. Det er en plasskrevende oppgave å beskrive alle Skjellviks funksjoner i bilbransjen, men kort sagt har han mer og bredere erfaring enn de fleste, og er således svært godt forberedt på å lede NBFs organisasjon i den kortere eller lengre tiden som går inntil nyansettelse finner sted.

 

Skjellvik er tilknyttet NBF fra i dag, men vil de nærmeste ukene samarbeide med Syver Leivestad, som avslutter sitt virke i NBF når han tar ferie i juli måned.

 

NBF, Postboks 5486 Majorstuen, 0305 Oslo, Besøksadresse: Middelthunsgate 27, 0368 Oslo
Fakturaadresse: NHO SP Scanning, Postboks 5250 Majorstuen, 0303 Oslo
Tlf. 22 54 21 00, Faks: 23 08 79 80, Kontakt NBF eller Webmaster