NBF på Arendalsuka: Hvordan når vi 2030-målene for nyttekjøretøy?

Portrett av Ida Krag, smilende

Leder næringspolitikk i NBF, Ida Krag. Foto: NBF

Bli med på diskusjonen med samferdselsminister Jon-Ivar Nygård (Ap), stortingsrepresentant Liv Kari Eskeland (H) og Oslo-byråd for miljø og samferdsel, Marit Vea (V).

Stortinget har vedtatt at alle nye lastebiler som selges fra 2030 skal være nullutslipp eller biogass. Å nå det målet vil kreve en kraftig forsterket virkemiddelbruk i årene som kommer.

Norge er verdensleder på nullutslipp for personbil, nå haster det å omstille nyttekjøretøyene. Men nyttekjøretøyene skiller seg fra personbilene på mange områder, og krever tilpassede virkemidler. 

NBF har sammen med en rekke organisasjoner laget et veikart for hva vi mener skal til for å kunne ta oss til 2030-målet. På arrangementet vil vi gå gjennom dette og ha en politisk diskusjon om hvordan vi kan komme i mål med næringstransporten.


Tid: Onsdag 13.08, kl. 10 – 10.45
Sted: Samferdselsteltet, Arendal

Merk at arrangementet vil bli strømmet, vi kommer tilbake med strømmelenke.

Legg arrangementet i din kalender via programsiden: https://www.arendalsuka.no/programsoek/details/27408